Er zijn phishingmails in omloop die uit naam van VLDW Advocaten worden verstuurd. Twijfel je over de echtheid van een e-mail van VLDW Advocaten, klik dan niet op linkjes.

Van bestuurdersvrijheid naar handelingsplicht

Wat de nieuwe EU-richtlijn betekent voor accountant en ondernemer

De Europese harmonisatie van het insolventierecht raakt het Nederlandse stelsel op een gevoelig punt. Bestuurders krijgen straks een actieve handelingsplicht bij dreigende insolventie. Voor accountants en administrateurs verandert daarmee formeel weinig, maar wordt scherper waar zij in de praktijk al jaren een rol vervullen: tijdige signalering.

Het Nederlandse faillissementsbeeld oogt rustig. Waar 2013 in volle financiële crisis nog circa 10.000 faillissementen telde, schommelt het jaarlijkse aantal de laatste jaren rond de 4.000. Europees gezien is dat een gunstig getal. Toch is het beeld minder eenduidig dan die statistiek suggereert.

Lees hier verder bij Accountancyvanmorgen

Dit blog schreef Benne van Leeuwen samen met Jan Wietsma van MKB – kredietcoach.

Mr. B. (Benne) van Leeuwen
Er liggen kansen in iedere lastige situatie
Mr. J.A. (Jeroen) de Waard
Maatwerk zonder ballast
Mw. Mr. V.J.C. (Vanessa) Pieters
Persoonlijke zaken vragen om een luisterend oor
Mw. Mr. J.J. (Cora) Blaak-Looij BA
Oplossingsgericht, niet denkend in problemen
Mr. J.A.M. (Jos) de Kerf
Uw advocaat, voor dienstverlening op maat!
Mw. Mr. W. (Wendy) van der Sande
Grensverleggend, voor de beste oplossing
Mr. E.J. (Elzelien) Overwater
Het belang van het slachtoffer centraal
Mr. J.S.W. (Jan-Willem) van Vossen
Creëren en identificeren van kansen
Mw. mr. A.L. (Jo-Anne) Slager